Tipy na fotodárky a návody

 

 

Díl 1.: Nástěnný kalendář na vlastní fotografie na rok 2020                                  

Díl 2.: rodinný strom 

Díl 3.: Minialbum v krabičce

díl 4.: fotkář na stůl

díl 5.: exploding box

díl 6.: album harmonika

 

 

Díl 6.: Album harmonika

 

Naprosto skvělý album! Nepotřebuješ nic extra, stačífotky různých rozměrů (ideálně třeba 9x13, ale vejde se ti i 10x15, případně koláže fotek). 

 

Na tvoření tohoto alba se ti budou určitě hodit samolepky a samolepící abecedy, se kterými vytvoříš nadpisy pro každou stránku.

 Dobře se skládají fotky čtvercové, třeba 5x5 cm. 

 

Na zdobení můžeš použít i papírové výseky - ty ovšem nejsou samolepící, tak k nim budeš potřebovat i oboustrannou lepící pásku. 

 

 Na podložení fotek se ti skvěle budou hodit potištěné kartičky. A že jich máme opravdu hodně - pro každou příležitost!

 

... pak už si můžeš užít tvoření! Bílý papír je  jako podklad bezkonkurenční, stačí poskládat fotky, dozdobit a máš hotovo!


 

 

Díl 5.: exploding box

Je úplně jasné, že nejlepším dárkem jsou fotoalba! Když ho zabalíš do EXPLODIGN BOXU, budeš za hvězdu! Na první pohled album vypadá jako krabička s drobným dárkem, ale po sundání víčka to přijde a obdarovaný nebude vědět, do které kapsičky nebo tajného okénka se podívat dřív.

Na začátku je vždy hromádka fotek – 10x15, 10x10 nebo menších, několik kartiček, washi páska, výseky a enamelky a na konci úžasnost, kterou si budeš chtít nechat.

Box je poskládaný ze tří dílů a v každém z nich najdeš připravené okénko nebo kapsu, do které se vejde další pidialbum nebo jen pár volných fotek. Tohle tvoření si rozhodně užiješ!

Je dobré si nejprve složit patra na sebe a pak na nich pracovat jednotlivě. Dna stačí slepit dohromady, až když je nazdobeno.

Já si album tematicky rozdělila na 4 části.

V každém oddílu je jeden výlet nebo akce. Rozvrhla jsem si rozmístění fotek, vytiskla pár textů, ale hodně jsem využila i samolepky.

Můžeš si lehce vytvořit několik kapes na schování dalších fotek.

Nebo nechat část otevírací a mít v boxu i velké fotky.

Jako nejlepšího pomocníka bych tentokrát zvolila minipákovou řezačku, protože sem tam bylo potřeba fotku nebo kartičku seříznout jen o malý kousek.

Nemusíš být žádný papírový expert, abys vytvořila boží dárek!

  

 

Díl 4.: Fotkář na stůl

 

Tak tohle je pecka. Stolní fotkář poteší úplně každého. Album plné fotek, citátů a vzpomínek, kterými si můžeš donekonečna listovat a zavzpomínat si nebo si jen zlepšit náladu. 

Můžeš si jej postavit doma v bytě na poličku, v práci vedle PC nebo jej darovat například babi a dědovi, kámošce, manželovi… 

 Na jeho výrobu toho moc potřebovat nebudeš. Stačí ti fotky, lepidlo, něco na psaní. Můžeš přidat barevné papíry, kartičky, nálepky nebo výseky. Záleží, jak moc chceš album zdobit.

 Fotky můžeš podlepit barevným papírem nebo nechat bílý základ. Oboje vypadá perfektně. Někdy méně znamená více.

 Fotky si připrav ve formátu 10 x 15cm a nebo menší 10 x 7,5 cm (koláž 2 fotek na jedné klasické 10x15). 

Na začátku je nejlepší si rozvrhnout, kde chci mít fotky velké a kde malé. Nezapomeň, že album se otáčí. Mohlo by se stát, že po nalepení a otočení stánky budou fotky vzhůru nohama.

 Pokud lepíš velkou fotku, je lepší si nejprve spojit stránky např. washi páskou, aby se ti fotka nalepila vodorovně s podkladem.

 Doplň oblíbený citát, pěknou myšlenku, vlastní journaling. Pro obzvláštnění můžeš vytvořit okýnko, kapsičku, chrastítko, sem tam procvaknout sešívačkou.  Fantazii se meze nekladou.

Přední stranu si nechej raději až na závěr, aby se ti při lepení a manipulaci zbytečně neponičila.

Na zadní stranu připiš bílou gelovkou věnování nebo vzkaz a dárek od srdce je hotový.

 

  

 

DÍl 3.: Minialbum v krabičce

Minialbum v krabičce je takový malý zázrak. V sadě najdeš všechno, co budeš potřebovat na výrobu celého alba. Musíš jen nachystat fotky, vyjít nějakou hezkou mašličku a lepidlo (ideální oboustrannou pásku , když budeš chtít 3D efekt, bude se hodit i pěnovka). Všechno ostatní máš! Minialbum má skvělý formát, který se vejde do každé kabelky, když ho budeš chtít vzít ukázat kamarádkám. 

Sada obsahuje kartičky v jemných designech a v některých jsou přímo výseky okýnek, které pak stačí jenom podložit fotkou. Všechny karty mají v okraji dírku na protažení šňůrky a jsou narýhované, aby se daly stránky snadno otáčet.

Sadička obsahuje hromadu papírových výseků.

Univerzální hlášky, které se budou hodit ke všem fotkám.

...samozřejmě kytičky.

A nechybí nejoblíbenější samolepky - pásky v pastelových barvách s texty.

Když podložíš vyseknutý rámeček fotkou, můžeš zadní stranu překrýt větší fotkou nebo jinou kartou, kterých je v balení dost.

Až budeš mít album hotové, slož si krabičku. Návod na složení najdeš v detailu zboží v eshopu. Oceníš, že nemusíš nic nelepit, protože dílky zapadnou do sebe. Krabičku si taky ozdob.

A tady máš pár fotek pro inspiraci. Určitě to zvládneš taky! Z této sady vytvoří "profi fotodárek" i úplný začátečník.

 

 

 

Díl 2.: rodinný strom   

Dnešní tip na fotodárek pod stromeček je skvělou volbou třeba i proto, že můžeš začít klidně 23. prosince v noci. Je to opravdu rychlovka. 

Připravili jsme pro tebe scrapbookovou čtvrtku s předtištěným stromem v jemných pastelových barvách a jeden aršík samolepek se štítky a ptáčky na dekorování. 

 

Začni přípravou fotek. Ideální jsou černobílé, výsledek bude decentní a vyhneš se starostem, aby měli všichni členové rodiny zhruba stejnou "pleťovku". Fotky si uprav a vytvoř si v některém z online editorů koláže z šesti malých čtvercových fotek. My rádi používáme Picmonkey nebo BeFunky, který je zdarma.

Z vytištěných fotek vystříhni nebo vysekni kolečka nebo třeba hexagony - ty vypadají taky dobře. Pokud nemáš malou kruhovou raznici, nevadí, zvládneš to i kružítkem nebo si můžeš pomoct kotoučkem washi pásky, který si obkreslíš. Jsi přece kreativní!

Pak už jen rozmísti fotky, popiš štítky. V aršíku je jich 14 kusů. Jestli je to na tvoji rodinu málo, můžeš si samolepky dokoupit. Nebo můžeš jeden štítek použít pro manžele - fotky přes sebe lehce překrýt a spojit jedním štítkem (Petr + Pavlína).

Je na tobě, jaký zvolíš postup, nejstarší členové rodiny můžou začínat od kmene nebo je můžeš umístit úplně nahoru do koruny. Oboje bude dobře. Snaž se umístit jednu generaci potomků zhruba do jedné linie. Ale hezčí to bude, když to nebude jako podle pravítka. 

Hotový rodinný strom můžeš nechat zarámovat jako dárek nebo ho můžeš použít jako úvodní stránku to tvého scrapbookového alba

  

 

...................................................................... 

        

Díl 1.: Nástěnný kalendář na vlastní fotografie na rok 2020

             

Nejlepší dárek pro maminky, prarodiče, kamarády... prostě pro každého. A přitom tak jednoduchý, že tvoření můžeš klidně svěřit i dětem.  Vytvoř dárek, který si budou užívat celý rok.

 

 

Nástěnný kalendář Papero amo na rok 2020dvanáct listů s kalendáriem, do kterého se dají vepsat poznámky a krásnými citáty napsanými oblíbeným kaligrafickým stylem, který nadchne každého. Každý list má prostor na vlepení fotografií a zdobení. Určitě oceníš luxusní papír vysoké gramáže.

 

 

Začni tím, že si vytiskneš fotografie. V naší ukázce jsou fotky vytištěné v běžném fotokiosku, kde nabízejí čtvercový fotmát 15 x 15 cm. Ale můžeš mít na stránce i víc malých fotek menších rozměrů a vytvořit koláž.

 

 

Vyber si vzorované papíry, které se ti budou hodit k jednotlivým fotkám. Nejlepší je držet se pravidla vybrat  takový papír, na kterém jsou barvy podobné těm na fotkám. Pak budeš s výsledkem určitě spokojená. Když budeš chtít dál zdobit, můžeš použít samolepky, papírové výseky nebo vystříhat ze vzorovaných papírů některé jeho části, třeba kytičky, lístky. Na lepení je ideální oboustranná lepící páska. Listy se nebudou kroutit a zaručeně se neodlepí.