......................................................................

 

 

Díl 1.: Nástěnný kalendář na vlastní fotografie na rok 2020                                  

Díl 2.: rodinný strom 

 

další díl ve středu 13. listopadu

 

Díl 2.: rodinný strom   

Dnešní tip na fotodárek pod stromeček je skvělou volbou třeba i proto, že můžeš začít klidně 23. prosince v noci. Je to opravdu rychlovka. 

Připravili jsme pro tebe scrapbookovou čtvrtku s předtištěným stromem v jemných pastelových barvách a jeden aršík samolepek se štítky a ptáčky na dekorování. 

 

Začni přípravou fotek. Ideální jsou černobílé, výsledek bude decentní a vyhneš se starostem, aby měli všichni členové rodiny zhruba stejnou "pleťovku". Fotky si uprav a vytvoř si v některém z online editorů koláže z šesti malých čtvercových fotek. My rádi používáme Picmonkey nebo BeFunky, který je zdarma.

Z vytištěných fotek vystříhni nebo vysekni kolečka nebo třeba hexagony - ty vypadají taky dobře. Pokud nemáš malou kruhovou raznici, nevadí, zvládneš to i kružítkem nebo si můžeš pomoct kotoučkem washi pásky, který si obkreslíš. Jsi přece kreativní!

Pak už jen rozmísti fotky, popiš štítky. V aršíku je jich 14 kusů. Jestli je to na tvoji rodinu málo, můžeš si samolepky dokoupit. Nebo můžeš jeden štítek použít pro manžele - fotky přes sebe lehce překrýt a spojit jedním štítkem (Petr + Pavlína).

Je na tobě, jaký zvolíš postup, nejstarší členové rodiny můžou začínat od kmene nebo je můžeš umístit úplně nahoru do koruny. Oboje bude dobře. Snaž se umístit jednu generaci potomků zhruba do jedné linie. Ale hezčí to bude, když to nebude jako podle pravítka. 

Hotový rodinný strom můžeš nechat zarámovat jako dárek nebo ho můžeš použít jako úvodní stránku to tvého scrapbookového alba

  

 

...................................................................... 

        

Díl 1.: Nástěnný kalendář na vlastní fotografie na rok 2020

             

Nejlepší dárek pro maminky, prarodiče, kamarády... prostě pro každého. A přitom tak jednoduchý, že tvoření můžeš klidně svěřit i dětem.  Vytvoř dárek, který si budou užívat celý rok.

 

 

Nástěnný kalendář Papero amo na rok 2020dvanáct listů s kalendáriem, do kterého se dají vepsat poznámky a krásnými citáty napsanými oblíbeným kaligrafickým stylem, který nadchne každého. Každý list má prostor na vlepení fotografií a zdobení. Určitě oceníš luxusní papír vysoké gramáže.

 

 

Začni tím, že si vytiskneš fotografie. V naší ukázce jsou fotky vytištěné v běžném fotokiosku, kde nabízejí čtvercový fotmát 15 x 15 cm. Ale můžeš mít na stránce i víc malých fotek menších rozměrů a vytvořit koláž.

 

 

Vyber si vzorované papíry, které se ti budou hodit k jednotlivým fotkám. Nejlepší je držet se pravidla vybrat  takový papír, na kterém jsou barvy podobné těm na fotkám. Pak budeš s výsledkem určitě spokojená. Když budeš chtít dál zdobit, můžeš použít samolepky, papírové výseky nebo vystříhat ze vzorovaných papírů některé jeho části, třeba kytičky, lístky. Na lepení je ideální oboustranná lepící páska. Listy se nebudou kroutit a zaručeně se neodlepí.