Hledáš nápad, jak hezky zabalit malý dárek, třeba pro paní učitelku? Tato jednoduchá krabička s ozdobeným víkem je ideální, pokud nemáš moc času. Na její výrobu ti stačí jen pár minut, přesto udělá opravdový wow efekt. A co je na ní ještě skvělé? Po otevření se nemusí vyhazovat, ale dá se pak využít třeba na odkládání nějakých drobností, na ozdobu na stůl anebo třeba na další darování :)
Jak si vyrobit krabičku
A jak na ni? Nejdřív si změř předmět, který bude uvnitř krabičky, a podle něj si z tvrdšího papíru vystřihni spodní část krabičky - dno a boky. Víko krabičky je vlastně stejné jako spodní díl, akorát je třeba přidat k základu 1 mm z každé strany, aby se dalo hezky nasunout na spodní část. A taky boky jsou nižší - zhruba poloviční.
Moje krabička má dno o rozměru 6,5 x 6,5 cm a boky vysoké 5 cm. Víčko má rozměr 6,7 x 6,7 cm a boky vysoké 3 cm.
Z různých květinových a lístečkových výseků si pak poskládej velkou vrstvenou kytku a pokud chceš, můžeš přidat poutko z provázku jako já nebo krabičku dozdobit cákanci barvou. Ale není to nutné.
Já jsem si na vrstvenou dekoraci vysekla na vyřezávacím strojku hodně těchto lístků a pak ještě několik kytiček z další sady vyřezávacích šablon. Tyto šablony patří mezi moje nejoblíbenější, používám je opravdu často.
Doprostřed víka jsem si ještě před lepením udělala pomocí šídla dírku, a po nalepení všech částí jsem přes tuto dírku provlékla pevnější provázek s korálkem. Tím mi vzniklo takové ozdobné poutko, které vytvoří ještě větší 3D dojem. Nakonec jsem ještě přidala pár cákanců černou barvou a bylo hotovo. Výrobu krabičky jsem natočila na video.
Doufám, že se bude taková krabička obdarované paní učitelce líbit. Myslím, že i drobný dárek v ní bude působit výjimečně, když je zabalený s láskou. Budu ráda, když se necháš inspirovat a vytvoříš si svou vlastní verzi boxíku ;)




