Follow Me on Pinterest

PAPERO AMO » Design team Papero amo
ANIČKAV první třídě jsem dostala dvojku z pracovní výchovy a maminka plakala. To mě však od tvoření neodradilo - právě naopak. Od výtvarného vzdělání přes fotografii mě moje záliba k umění přivedla až na filmovou školu. Ale od filmařské profese si mě zase zpátky odvedla láska k papíru a s Pavlínou jsme založily náš vysněný projekt Papero amo. Miluju lamy, spánek a samozřejmě pana Normana. Toho asi nejvíc. Ale na paty mu někdy šlape scrapbooking :)

PAVLÍNA


Vždycky jsem si tak trochu pohrávala s představou, že mám scrapbooking nejenom jako koníčka, ale i profesi. Ale až setkání s Aničkou bylo tím impulsem,kdy jsem si řekla...a proč ne! Pak už to byla jen souhra okolností, nadšení a pochopení našich mužů. Takto vzniklo Papero amo. Scrapbook jsem pro sebe objevila ve chvíli, kdy se nám před osmi lety narodila dvojčata... takže asi klasický případ. Vy, kdo jste na tomto blogu, to dál asi znáte. Jakmile začnete, nejde přestat! Kromě scrapování se neobejdu bez knížek, umění všeho druhu a portského v dobré společnosti...a samozřejmě mé drahé rodiny.
LEA

LEA

Jmenuji se Lea a je mi něco málo přes 30 let. Jsem puntičkář, který miluje gumové bonbony Haribo a čokoládu Milka. Mé oblíbené barvy jsou zelená, hnědá a fialová. Pracuju v pivovaru jako vedoucí expedice, fakturace, výstavu. Mám ráda fantasy literaturu a seriály. Scrapbookingu jsem propadla asi před 6 lety, když jsem jej na internetu náhodou objevila při hledání řezačky. Od scrapbookingu nebylo daleko ke cardmakingu a od poloviny roku 2013 jsem propadla project life, kterému se teď věnuju především. Díky tomuto tvoření jsem měla možnost osobně poznat spoustu skvělých holek a hlavně Aničku :-). Kdykoliv můžu, tak tvořím, protože tvoření je můj největší relax!

LUCIA

Papier, grafický dizajn, pastelové farby, home decor... to je moje. A ešte scrapbook a Pepsi, moja mačka. Dni trávim kreslením a tvorením grafiky (sen, ktorý sa stal skutočnosťou) pre tých najmilších zákazníkov (áno, Papero Amo je jedným z nich :-) )a keď zostane čas a ja sa zázračne prinútim vypnúť youtube či instagram, rada pečiem, fotím, čítam a vždy si nájdem niečo, čo treba preorganizovať, zoradiť a naplánovať. Milujem kvety, západy slnka a dobré vínko.
SILVIE

Některé věci jsou prostě předem dané. Jako třeba to, že když se narodíte do umělecké rodiny, těžko z vás bude geniální matematik. Vystudovala jsem grafický design a šťastný osud tomu chtěl, že se mu věnuju i profesně. Ke scrapbookingu mě vlastně přivedli dvě věci. První je fashion blogování a s tím spojené focení. A za druhé potřeba si fotky a zážitky uchovat. A další věc je to, že mám moc pěknou sestru, vůbec pěknou rodinu a strašně pěkného přítele. Člověk se pak moc rád chlubí a takové ucelené album je vyhledávaným zpestřením rodinných a jakýchkoliv jiných oslav.
Fotky do diáře jsem si začala lepit, aniž bych něco tušila o existenci scrapbooku, pak mě už jen překvapilo, že jsem nepřišla s ničím novým a mraky ženských, na celém světě, tím doslova žijí. Od toho už je jen krůček k závislosti na scrapbookových e-shopech, zkoušení nových technik, čtení tvořivých blogů, přispívání do soutěží a členství v design týmu, toho nejlepšího scrapbook klubu. Tomto.
ALONA

ALONA

Výtvarka mě bavila od malička a matematické školy a exaktní profese finančního analytika vyvolávaly potřebu vypadnout ze stereotypu a „kutit“. A že jsem toho vyzkoušela – háčkovaní, šití, pletení, kreslení, malování, truhlařinu aj. Ale vždycky to byla DIY činnost pro jeden projekt, dokud jsem náhodou nevygooglila scrapbooking. Narazila jsem na pár blogu a videi na youtube a už jsem byla ztracená. A baví mě o, čím dále tím více.. Ale mám-lí být úplně upřímná, myslím že koníček, který mě nakonec dostal není například truhlářina, protože nenabízí žádný bonus v podobě shopping terapie. Ach, ten scrap ŠOPING... :)

LUCIE

Před třemi lety, když se narodil náš syn, hledala jsem něco, co by mi pomohlo zdokumentovat náš nový společný život. Něco víc než jen fotoalbum. Něco víc než jen deník se vzpomínkami. A pak jsem to něco našla! Project LifePamatuji si přesně den, kdy jsem na fotky alb narazila na internetu. Byla jsem nadšená! Spolu s tím, jak jsem objevovala různé možnosti tohoto dokumentačního projektu, rostla ve mně touha, navrhovat si vlastní kartičky a všechno co k tomu patří. Jsem moc vděčná týmu Papero Amo, že se tu můžu realizovat a stále žasnu nad tím, jak je scrapbooková komunita milá a kreativní.

JANA

Profesí prvostupňová učitelka, toho času na mateřské (slovo "dovolená" záměrně vynechávám, protože mé představy o dovolené jsou diametrálně odlišné) s jednou princeznou a malým loupežníkem. Ke scrapbookingu jsem se dostala přes přáníčka, kterými jsem začala obšťastňovat britskou část rodiny. A v lednu 2014 objevila Project Life a potažmo s ním i celý fascinující svět papíru. Způsob zaznamenání neobyčejných všednodenností z našeho rodinného života mi velmi přirostl k srdci, a stejně tak i noví přátelé, které jsem měla možnost poznat ..

VALERIA

Určite nepatrím medzi tie typy kreatívnych duší, ktoré od mala niečo tvorili a vynikali vo výtvarnej. Potreba tvoriť a vytvoriť niečo ( čokoľvek :-)) sa v mojom živote objavila znenazdania, postupne sa u mňa udomácnila a teraz už neviem žiť bez toho, aby moje ruky a hlava niečo vytvárali. Skúšala som veľa a kadečo, ale asi pred rokom som objavila tvorbu pohľadníc a absolútne ma to dostalo. Dáva mi to všetko čo mám rada - kombinovanie vzorov, farieb, textúr a krásny výsledok v relatívne krátkom čase. Môžem skúšať veľa techník a s každou kolekciou papierov či pečiatok vytvoriť úplne iný štýl. Najviac sa mi páči štýl clean and simple - moderný, štýlový, ľahký s kopou detailov. Keď mám minimalizmu dosť, tak si na chvíľu odskočím do sveta vintage, kvetiniek a distress pečiatok, aby som sa opäť mohla vrátiť do sveta zvanom simple and clean :) Taktiež rada vytváram sady a keď začnem pracovať s jednou konkrétnou pečiatkou, tak neviem prestať kým nevyčerpám všetky nápady :-) Je to pre mňa česť byť členkou tohto skvelého týmu úžasne talentovaných žien.

ALENA

Jmenuji se Alena (Ája, Alča) a letos oslavím čtvrtstoletí. Pocházím z Frýdku-Místku, ale většinu života jsem strávila v Kladně. Jsem absolventkou ČVUT, díky němuž v současné době pracuji jako optometristka a od září se snažím prokousat magisterským studiem (uvidíme, jak dopadne první zkouškové :D).

Velmi mě těší, že jsem dostala takovou příležitost seberealizace, jakou design team PA je. Miluji tyrkysovou a růžovou, kterou na mých projektech uvidíte často. Už od útlého věku miluji papíry, bloky, sešity a různé nálepky. V papírnictví bych mohla bydlet. Proto, když jsem loni v únoru objevila scrapbooking, úplně mě pohltil. Především Project life. Mimo tohoto do mého života patří naše „malá“ (rozuměj velká potvůrka) kočička Esmé a „velký“ (rozuměj malý potvůrák) přítel Tom. Jsem ráda, že i on má pochopení pro mou závislost a plně snáší mé rozrůstání v našem malém 2kk, kam se za chvíli přes veškerý materiál nevlezeme. Když se dozvěděl, že jsem byla vybrána do Design Teamu, prohlásil: „ Tak to asi budeš vážně potřebovat vlastní místnost“.

Ráda zkouším nové věci a doufám, že pro vás v následujícím roce budu dobrou inspirací.

JANA V.

Zatímco moje profese  a studia jsou namíle vzdálená jakémukoli umělečnu, umožňily mi si docela pocestovat a tudíž nakumulovat slušné množství fotek. A jelikož jsem tvor odjakživa tvořivý, scrapbook se tak přirozeně stal mým druhým světem už od roku 2010. A zatímco plody řady výtvarných koníčků končívají často jako lapače prachu, na scrapbooku miluju jeho smysluplnost. No kdo si dnes prohlédne (natož vytiskne) ty gigabajty fotek v počítači co dnes digitální fotografie produkuje? Takhle si můžu kromě archivace vzpomínek užívat přímý kontakt s překrásnými scrapbookovými papíry, ozdobami a dalšími pomůckami. A prokrastinovat prohrabováním se nasysleným materiálem, jeho přerovnáváním, prohlížením blogů, pinterestu či e-shopů není také vůbec špatné:-) Velmi se těším na tvoření pro PaperoAmo; doufám, že mi to umožní rychleji se prokousávat stále obrovským množstvím fotek z minulosti a snad, někdy, budu i tvořit jen aktuálně:-)

 

OTFhM